از دستفروشان لوازم آرایشی نخرید | بیماری

: از دستفروشان لوازم آرایشی نخرید

بهداشت

لوازم آرایشی رو از دستفروشان نخرید رئیس اداره آرایشی و بهداشتی سازمان غذا و دارو به مردم مخصوصا زنان پیشنهاد کرد که لوازم آرایشی رو هیچوقت از دوره گرده ها و دستفروشان کنار خیابون نخرند؛ چراکه این فرآورده ها تهدید جدی سلامت پوست هستن.

رئیس اداره آرایشی و بهداشتی سازمان غذا و دارو به مردم مخصوصا زنان پیشنهاد کرد که لوازم آرایشی رو هیچوقت از دوره گرده ها و دستفروشان کنار خیابون نخرند؛ چراکه این فرآورده ها تهدید جدی سلامت پوست هستن.

رییس اداره آرایشی و بهداشتی سازمان غذا و دارو با بیان اینکه فرآورده های آرایشی ناجور با عوارضی مثل جوش، جوش، لک، سوزش، خشکی، قرمزی، پوسته شدن پوست، ترک ناخن، و … ظاهر می شه، به مردم مخصوصا زنان پیشنهاد کرد لوازم آرایشی رو هیچوقت از دوره گرده ها و دستفروشان کنار خیابون نخرند.

اسماعیلی هم اینکه از مردم خواست هنگام خرید فرآورده آرایشی و بهداشتی تولید داخل، پروانه بهداشتی سازمان غذا و دارو رو مورد نظر بذارن و در مورد وارداتیا هم حتما کالاهایی رو جفت و جور کنن که علاوه بر تائیدیه ورود، دارای برچسب ردیابی و رهگیری اصالت باشن.

ایشون با تاکید بر مشاهده تاریخ تولید و انقضای حک شده روی اجناس این چنینی، در مورد کرِما خاطر نشون کرد: اگه تغییری در رنگ و بو اونا ایجاد و آب و روغن اون از هم جدا شده باشه، به هیچوجه نباید مبادرت به خریدشون کرد، ضمن اینکه کرم خوب رو از بوی دلپذیر اونم میشه شناخت.

به گفته روابط عمومی سازمان غذا و دارو، اسماعیلی گفت: اگه فردی پس از مصرف فرآورده های آرایشی با مشکلات نامبرده مواجه شد باید در اولین زمان ممکن به دکتر مراجعه کنه.

ایشون در آخر از مسئولان مربوط به امور دستفروشان خواست نسبت به محدود کردن، ساماندهی و نظارت بر اجناس عرضه شده به وسیله دستفروشان مخصوصا جنسای سلامت، اقدام عاجل کنن؛ چراکه پیشگیری همیشه بهتر از درمانه.

.

منبع :

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *