از دنده راست بیدار شوید! | بیماری

این مطلب به وسیله کریس هیلگر که مدیرعامل یه شرکت نوپا در نزدیکی بوستونه نوشته شده، کریس واسه کشف تکنیکایی که روزمون رو بهتر می کنن، تحقیقاتی انجام میده.

بدترین تجربه شما در بیدار شدن چیه؟ وقتی که دنده چپ بیدار میشین و انگار دیگه هیچ چیزی خوب پیش نمی ره!

دلیل این شروع بد هرچه باشه، اون روز شاید بهتر از این نمی شه و تحقیقی جدید به وسیله نانسی روثبارد و استفان ویلک که نتایجش در Academy of Management Journal منتشر شده نشون داده احساسی که فرد هنگام شروع یه روز کاری داره، تاثیری خیره کننده روی جریانات اون روز داره.

در این مطالعه، نمایندگان خدمات رسانی به مشتری که روزشون رو با احساسات مثبت شروع کرده بودن، تماسا رو سریع تر برقرار کرده و مفیدتر بودن و هم اینکه کمتر تحت تاثیر رفتارای منفی مشتریان قرار گرفته بودن. اما نمایندگان خدمات رسانی که روزشون رو با احساسات منفی شروع کرده بودن، اثرات مخالف تجربه کرده بودن.

به طور خلاصه، یه شروع منفی می تونه، پیش بردن جریانات در ادامه روز رو سخت کرده و تعاملات درست و انجام کار رو بیشتر تبدیل به یه رقابت و مقابله کنه. شروع روز با حس مثبت می تونه تموم روز رو راحت وشاد کرده و به کارکرد بهتر و قابل قبول تر کمک کنه. این یافته های، انگیزه ای واسه ارائه اپلیکیشن جدیدی به نام Spriteli بوده که امکان تجربه ای مثبت هنگام بیدارشدن رو جفت و جور می آورد تا به شما کمک کنه “هر روزتون بهترین روز باشه”.

Spriteli الان در مرحله تست بتا هستش و هنوز در app store دردسترس نیس، اما ما تکنیکای یه دقیقه ای زیر رو واسه مثل سازی تجربیات این اپلیکیشن به شما پیشنهاد می کنیم:

  1. وقتی آلارم ساعت به صدا درآمد چشمون تون رو باز کنین و دکمه خواب کوتاه رو نزنین، ابدا این دکمه رو نزنین.
  2. بدن تون رو بکشین- از پاها شروع کنین، بعد بازوها، و بعد کمرتون رو بکشین. یه کشش آروم و دلچسب تا بعد از مچاله بودن بدن در تموم طول شب، خون در بدن تون به جریان بیفته.
  3. به سه چیزی که واسه شون قدردان هستین یا هیجان دارین در این روز جدید فکر کنین.
  4. وقتی به اونا فکر می کنین لبخند بزنین. تحقیقات نشون داده عمل لبخند زدن به شما کمک می کنه احساس شادی کنین.
  5. همونجوریکه از تختخواب برمی خیزید به لبخند زدن ادامه بدین.
  6. یه لیوان آب بخورین و بازم به لبخند زدن ادامه بدین.
  7. سه هدف واسه این روز تعیین کرده و روی کاغذ بنویسین و البته بازم به لبخند زدن ادامه بدین.

و حالا می تونین روزی عالی رو شروع کنین. ترفندش اینجاس که یادتون باشه این مراحل رو همون اول که بیدار میشین مو به مو انجام بدین. یعنی، اولین کارتون در صبح!

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *