از رنگ ادرار سلامت خود را تشخیص دهید (+عکس) | بیماری

: به رنگ ادرار خود توجه کنین!

با دیدن رنگ ادرار میشه مریضی و سلامت خود رو تشخیص بدین حال با دقت به مطلب زیر از رنگا ادرار به سموم داخل بدن خود پی  ببرین.با مادر سایت تالاب باشین با بهترین هارنگ ادرار می تونه نشون بده بدن به اندازه کافی آب دریافت کرده و یا در بعضی موارد نشونه هایی از یه مریضی جدی رو نشون بده.

ادرار کردن یکی از روشای دفع سموم از بدن آدم حساب می شه که مسئولیت اونو دوش کلیه ها هستش. از این رو، ادرار می تونه اطلاعات خوبی رو درباره شرایط سلامت آدم ارائه کنه. رنگ ادرار می تونه نشونه خوبی واسه تشخیص مناسب بودن شرایط سلامت و یا وجود دلیلی نگران کننده در نظر گرفته شه.

 

از رنگ ادرار سلامت خود رو تشخیص بدین

 

به گزارشتالاب: به نقل از “ول اور دای”، رنگ ادرار می تونه نشون بده بدن به اندازه کافی آب دریافت کرده و یا در بعضی موارد نشونه هایی از یه مریضی جدی رو نشون بده. در ادامه می خوایم اطلاعات بیشتری درباره رنگای جور واجور ادرار و دلایل اونا ارائه کنیم.

 

رنگ زرد تیره

از رنگ ادرار سلامت خود رو تشخیص بدین

 

رنگ ادرار معمولا کمی به زرد متمایله اما اگه رنگ اون زرد تیره باشه از کم آبی قابل توجه بدن حکایت می کنه. شما باید روزانه به اندازه کافی آب بخورین تا آب لازم بدن تامین شه. وگرنه، روبرو شدن با کارکرد کمتر از انتظار بدن جای حیرت زدگی نداره.

 

رنگ شفاف کریستالی

از رنگ ادرار سلامت خود رو تشخیص بدین

 

اگه ادرار شما از رنگ زرد کم رنگ خود بهره مند نیس و رنگ شفاف کریستالی داره ممکنه نشونه ای از مریضی دیابت باشه. به طور دقیق تر، رنگ شفاف کریستالی می تونه نشونه ای از مریضی دیابت بی مزه باشه. در این نوع از دیابت دفع آب زیادتر از اندازه عادی به تشنگی فرد منجر می شه و حتی می تونه در چرخه خواب مشکل بسازه.

 

رنگ نارنجی

از رنگ ادرار سلامت خود رو تشخیص بدین

 

اگه رنگ ادرارتون نارنجی شده این شرایط می تونه در نتیجه دو عامل بوجود اومده باشه. شما ممکنه با کم آبی شدید بدن مواجه شده و یا غذایی بسیار شور مصرف کرده باشین. رنگ نارنجی ادرار می تونه نشونه ای از تشکیل یه تومور و تحت فشار قرار گرفتن مجرای صفراوی باشه. دچار شدن به زردی هم باید مورد توجه قرار بگیره. در نتیجه، نسبت به رنگ نارنجی ادرار بی خیال نسبت به موضوع نباشین.

 

رنگ زرد روشن

از رنگ ادرار سلامت خود رو تشخیص بدین

 

رنگ زرد روشن ادرار نشونه ای اخطار دهنده به حساب نمیاد. این رنگ می تونه به این موضوع اشاره داشته باشه که بدن قادر به ذخیره ویتامین B و ویتامین C بیشتر واسه دراز مدت نیس. از این رو، تغییر رنگ هنگام انتقال ادرار اتفاق می افته.

 

رنگ سبز

از رنگ ادرار سلامت خود رو تشخیص بدین

 

با اینکه موردی شایع نیس، اما روبرو شدن با رنگ سبز ادرار هم ممکن است. رنگ سبز بیشتر به دلیل یه باکتری به نام سودوموناس آئروژینوزا (Pseudomonas aeruginosa) شکل میگیره. حتی مصرف داروهای ضد افسردگی و مریضی پارکینسون هم می تونن دلیل سبز رنگ شدن ادرار باشن.

 

رنگ قرمز

از رنگ ادرار سلامت خود رو تشخیص بدین

 

اگه بیشتر از اندازه ریشه چغندر یا مواد غذایی قرمز رنگ مصرف کرده باشین، احتمال روبرو شدن با ادرار قرمز رنگ زیاد می شه. اما رنگ قرمر ادرار می تونه در نتیجه وجود خون در دستگاه ادراری هم بوجود اومده باشه و به عنوان نشونه ای از سنگ کیسه صفرا یا سرطان کلیه باید جدی گرفته شه. در صورت موندگاری این شرایط حتما به دکتر مراجعه کنین.

 

رنگ آبی

از رنگ ادرار سلامت خود رو تشخیص بدین

 

اگه تحت درمانای دارویی سنگین بودین، رنگ ادرار می تونه به آبی روشن عوض شه. رنگای خوراکی هم می تونن از جمله عوامل تشکیل این رنگ غیر عادی ادرار باشن. پس مراقب اون چه می خورید باشین.

 

.

منبع :

جمع آوری به وسیله بخش مقالات پزشکی و بهداشتی سایت

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *