از روغن مریم گلی در دوران بارداری استفاده نکنید | تغذیه سالم

از روغن مریم گلی در دوران بارداری استفاده نکنین

اسانس مریم گلی از شاخ و برگ گیاه مریم گلی (Salvia sclarea) که در گذشته در جنوب فرانسه، ایتالیا و سوریه وجود داشت استخراج می شد اما امروزه در سراسر جهان بیشترً در مناطق اروپایی، از جمله مرکز اروپا و هم اینکه انگلستان، مراکش ، روسیه و آمریکا کشت می شه.

مریم گلی نام خود رو از کلمه لاتین "CLARUS" به معنی "روشن" گرفته اون در قرون وسطی به عنوان "چشم روشنی"  برگشت می شد.
اسانس مریم گلی واسه تعدادی از بیماریا از جمله افسردگی، اضطراب، میگرن، مشکلات گوارشی، التهاب پوست و بقیه علائم به وجود اومده به وسیله استرس به درد بخور است این روغن گیاهی درمانی هم واسه مسائل مربوط به سلامت زنان از جمله سندرم قبل از قاعدگی یا PMS پیشنهاد می شه. اسانس مریم گلی هم اینکه می تونه به نابود کردن درد کمک کنه و با کمک به زایمون دلیل گسترش زایمون و تولد و زایمون آسون می شه و واسه استفاده در هر زمان دیگه در طول دوران بارداری منع مصرف داره چون ممکنه انقباضات رحم یا رحم رو القا کنه در مورد به کار گیری روغن مریم گلی موقع زایمون با مسئول مراقبتای بهداشتی خود مشورت کنین.

روشای به کار گیری اسانس مریم گلی در آسون کردن زایمون

روش ۱

وقتی که ماما یا دکتر شما اجازه بده که این کار بی خطره اسانس مقدار کمی از مریم گلی رو تو یه کاسه بریزین و گلولهای پنبه کتون سفید نشده و یا پد رو در اون خیس بدین پنبه خیس شده با مریم گلی رو در بالش خود و یا تقریبا تختخواب خود بذارین این ممکنه وقتی که بارداری به پایان رسیده و یا وقتی که زایمون شروع شده باشه اثر داشته باشه استنشاق روغن مریم گلی به شروع انقباضای رحم کمک و کار زایمون رو آسون کردن می کنه.

روش ۲

یه قسمت روغن مریم گلی رو با یه قسمت روغن حامل خالص مانند روغن بادام مخلوط کنین مقدار کمی از اونو روی قسمت داخلی بازوی خود واسه ۱۲ ساعت قبل از استفاده تست کنین تا اطمینان انجام بشه که اون یه عکس العمل آلرژیک روی پوست ایجاد نمی کنه بعد از انگشتان دست خود واسه ماساژ روغن به پوست شکم به خاطر آسون کردن کار و کاهش درد زایمون استفاده کنین تنها مقداری از اسانس رو که دکتر یا مامای شما پیشنهاد کرده استفاده کنین استفاده زیادتر از اندازه پیشنهاد شده می تونه سمی باشه.

روش ۳

به کار گیری چند قطره اسانس مریم گلی در آروماتراپی با به کار گیری دستگاه پخش کننده این ترکیبات اجازه میده تا عطر و بوی اون در اتاق زایمون پخش شه تنفس در عطر به شدید شدن انقباضات و کاهش درد واسه یه تولد سریعتر و آسون تر کمک می کنه مخلوط مریم گلی با بقیه روغنای لازم مانند اسطوخودوس واسه گسترش آرامش در قبل و در طول تولد اضطراب رو کم می کنه.

روش ۴

چند قطره از روغن مریم گلی به یه کرم مرطوب کننده یا لوسیون اضافه کنین. از ۲ قطره از اسانس در هر ۱۰ ML از کرم یا لوسیون استفاده کنین در مدت کوتاهی قبل زایمون واسه کاهش درد و گسترش انقباضات رحمی واسه زایمون آسون تر به پوست ماساژ بدین.
اخطار
از اسانس مریم گلی نباید در طول بارداری استفاده شه چون می تونه دلیل انقباضات رحمی و خونریزی رو القاء و در نتیجه شایدً باعث سقط جنین می شه اسانس مریم گلی رو با گیاه مریم گلی طبیعی اشتباه نکنین چون اون سمی تره و نباید استفاده شه با دکتر خود قبل از به کار گیری روغنای لازم در زمان زایمون صحبت کنین.
نکات
اسانس مریم گلی واسه کمک به تنفس، انقباضات عضلانی و سیستمای رحمی در طول زایمون در نظر گرفته می شه این به تولد آسون نوزاد به دلیل گسترش انقباضات منظم و همیشگی رحم کمک می کنه مریم گلی هم یه ضد درد واسه کاهش درد واسه زایمون راحت تره.
چیزایی که شما واسه استفاده نیاز دارین
اسانس مریم گلی
گلولهای پنبه ای و یا پد
روغن بادام
دستگاه منتشر کننده ترکیبات آروماتراپی

.

منبع :

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *