از رژیم لاغری خسته شدم می خوام جراحی کنم | بیماری

: از رژیم لاغری خسته شدم می خوام جراحی کنم

: اگه شاخص حجم بدن شما ( BMI) برابر ۴۰ یا بالاتر از اون هستش—این یعنی ۵۰ کیلو اضافه وزن واسه آقایون و ۳۵ کیلو اضافه وزن واسه خانوما—شما به طور جدی چاق خونده میشین و می تونین جراحیای لاغری رو انجام بدین.
این جراحیا واسه آدمایی که شاخص حجم بدنشون بین ۳۵ تا ۴۰ه و از مشکلات به وجود اومده به وسیله چاقی رنج می برن هم می تونه مناسب باشه. واسه این افراد، احتمال مرگ به وجود اومده به وسیله انجام ندادن جراحی خیلی بیشتر از مشکلات به وجود اومده به وسیله انجام دادن اون هستش.
یادتون باشه که مثل بقیه درمانای مربوط به چاقی، نتیجه عمل ممکنه در افراد جور واجور فرق داشته باشه. در بیشتر موارد، بیماران باید ثابت کنن که تلاششون واسه پایین آوردن وزن موثر نبوده. واسه آزمایش توانایی و توانایی عکس العمل شما به لاغری و کاهش وزن و تغییر در تصویر بدن، نیاز به بررسیای روانشانسیه. بیماران باید انگیزه ای قوی واسه این عمل داشته باشن و از مشکلات مربوط به رژیم غذایی، ورزش و رهنمونای دارویی که بعد از عمل باید رعایت کنن، باخبر باشن. هم اینکه تحقیقاتی هم واسه تشخیص وضعیت سلامت قلب و هورموناتون انجام میشه. مشاوره غذایی هم از چیزای مهم قبل از جراحیه.
سوالهای زیر به شما کمک میکنه که ببینین جراحی لاغری می تونه واسه شما مناسب باشه یا خیر:
– تا حالا تلاش کردین که از راه روشای عادی واسه لاغری ، وزن کم کنین: مثل رژیمای غذایی کنترل کننده کالریای مصرفی، مشاوره تغذیه، ورزش و…؟
– خوب از روند عمل و اثرات درمانی اون باخبر هستین؟
– به جدیت عزمتونو جزم کردین که وزنتون رو پایین بیارین و وضعیت سلامتیتان رو بهتر کرد؟
– میدونید که ممکنه روش زندگیتون بعد از عمل به طور کل عوض شه؟
– از مشکلات خاص این جراحیا مثل محدودیتای شدید رژیمی باخبر هستین و میدونید که ممکنه جراحی روی شما جواب نده؟
– می تونین مراقبتای پزشکی پس از عمل رو تا آخر عمر دنبال کنین؟

منبع :

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *